Close

Spoznávame zabudnuté miesta Slovenska

Kaplnka sv. Imricha

17. storočie
chátra

Pozor, hrobka za dverami! Aj takýto oznam by sa dal vyvesiť na kaplnku sv. Imricha neďaleko Hajnej Novej Vsi. Uvideli sme ju uprostred polí úplne náhodou z cesty. A čím nás zaujala? Že k nej nevedie žiada cesta.

“Prístup je premenlivej obtiažnosti. Záleží od poľnohospodárskych plodín ktoré sú tam aktuálne vysadené a od poveternostných podmienok (sneh, blato).” Takýto odkaz si o mieste nechávajú geocacheri – a môžeme len potvrdiť jeho pravdivosť. Blato bolo mocnej konzistencie.

Kaplnka patrí ku kaštieľu v neďalekej obci a len kopíruje jeho zúfalý stav. Hrobka šľachtického rodu Vizkelety je úž dávno vykradnutá a priestor zrejme využíva už iba mládež na alternatívne piatkové večery.

Komentáre: 1

  • Bola som tam 16.9 2018 .. Pred vchodom hneď nález odpovedajúci atmosfére.. mŕtva mačka bez hlavy. Dnu pohľad na zaplakanie. Do podzemia-hrobky spustená hasičská hadica priviazaná o železnú mrežu na okne… V hrobke zdevastované zvyšky rakiev a ani nechcem vedieť čoho ešte. Nádherné ale mrazivé miesto plné smútku z toho, čo dokáže ľudská bezohľadnosť a sprostosť.

    Pridaj komentár